Obrázek na pozadí

Bionic

elmamotion bionic

Natahování jako rukou

Podle vkusu a potřeby je možné si natahovač hodinek s ručním natahováním objednat jako otevřený základní modul nebo zabudovaný ve skříňce ve stylu elmamotion.

Vyjímatelný základní modul je možné při delší cestě nebo nepřítomnosti vyjmout a bezpečně uložit do trezoru.

technika

To, co platí pro automatické hodinky, je přirozeně pravda i v případě hodinek s ručním natahováním. Strojek by měl běžet, aby nedocházelo k zpryskyřičnění olejů a aby se hodinky nemusely znovu náročně nastavovat, např. v případě hodinek s věčným kalendářem nebo měsíčními fázemi.

Bionická koncepce je založena na tom, že se korunka uchopí jako prsty ruky a otáčí se s ní. S pláštěm hodinek se přitom nepohybuje a korunka je uchopena jemně pomocí speciálních pogumovaných plastových koleček.

Během natahování se ke konci zvyšuje síla, která je k natahování potřeba. To elektronicko mechanické měřicí zařízení natahovací síly automaticky rozpozná a natahování ukončí.

Každý hodinový strojek má svoji specifickou rezervu chodu. Ideálně vlastník hodinek tuto konkrétní hodnotu nastaví předem. Když bude rezerva chodu správně nastavená, hodinky se nebudou natahovat až do konce, ale poběží ve středním rozsahu síly natahovací pružiny.

Když bude uživatel chtít hodinky natáhnout úplně, může spustit funkci rychlého natahování (speed winding).

vnější provedení

Skříňky, volitelně z ušlechtilého dřeva a/nebo jemné kůže v různých barevných a dřevěných provedeních, se optimálně přizpůsobí zařízení interiéru vlastníka hodinek.

Díky výkyvnému víku s širokým otevíráním lze hodinky snadno vkládat i vyjímat. 

Stáhnout katalog Elmamotion v PDF